04.12.2018
Тренінг "Булінг СТОП" в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»
Будь-який школяр несподівано для себе може опинитись у ситуації, коли його ображають, висміюють або бойкотують. Або ж навпаки, може сам приєднатися до тих, хто знущається над іншою дитиною.
Дуже важливо розрізняти булінг та звичайну сварку між дітьми та вміти правильно поводитися в тій чи іншій ситуації. Саме цьому вчилися учні 3 курсу 4 групи (Класний керівник Олена Лепьошкіна) під час тренінга "Булінг СТОП" з психологами Сніжаною Волох та Юлією Іваніною в рамках заняття школи дитячої безпеки "Kids Save"
Немає універсального та швидкого рішення, проте є п'ять кроків, які точно варто зробити, щоб впоратись із булінгом.
Шановний учню, ця інформація саме для тебе.
Якщо ти у ситуації булінгу:
1. У жодному разі не тримай це в секреті. Виріши, кому ти довіряєш і можеш про це розповісти: батькам чи іншим родичам, другу або подрузі, вчителю, психологу, тренеру або навіть друзям своїх батьків.
2. Не бійся просити про допомогу — вона тобі необхідна.
3. Припини звинувачувати себе чи виправдовувати дії інших. Ніхто не має права порушувати твої кордони, примушувати робити щось, принижувати чи ображати тебе. Така поведінка не прийнятна.
4. Якщо трапилась будь-яка небезпечна для тебе ситуація, звертайся за допомогою до адміністрації школи, вчителів, старших учнів, батьків.
5. Проконсультуйся зі шкільним психологом, щоб відновити відчуття впевненості у своїх силах та зрозуміти, як діяти далі.