21.10.2021
Місячник шкільних бібліотек в гімназії №191 м. Києва
Бездонним джерелом знань є мудра народна творчість (казки , легенди, прислів’я, приказка, народні пісні , перекази). Широку інформацію про рідний край можна почерпнути з географічних карт, туристських схем, довідників, словників тощо. Картини художників, фотоальбоми допомагають пізнавати рідну землю. Не менш цінним і цікавим джерелом знань про історію і культуру рідного краю є пам’ятники й пам’ятки культури, архітектури, природи.
«Незамінним джерелом знань і невичерпним джерелом твого духовного багатства є книга…» (В. Сухомлинський)
В Гімназії №191 м. Києва продовжується місячник «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності». Працівники бібліотеки організували виставку та огляд нових надходжень книг за тематикою місячника. На великих перервах та після уроків учні та вчителі знайомляться з літературою, обговорюють прочитане.
Книга Сергія Удовіка «Україна дивує» відкриває перед читачем дивовижні місця нашої держави, у яких можливо, ви ще не бували, але які неодмінно справлять на вас незабутні враження.
Посібник «Сучасна література рідного краю», який укладено з метою формування компетентного читача, національно свідомої, духовно багатої мовної особистості. Книга містить твори письменників з кожної області України, у яких автори висловлюють любов, подяку і пошану своїй рідній землі.
Оригінальний інтерактивний посібник «Сучасна художня література» містить тексти авторів української, зарубіжної та літератури національних спільнот із списку позакласного читання. Цей посібник – гарна нагода: за QR – кодами знайти посилання на відео, у якому автор більше розповість про себе та твір.
Антологія «Фантастика й реальність» - чарівна нагода проникнути у твори, які запрошують у неймовірний світ, відчути наскільки описане співзвучне із власним баченням майбутнього й реаліями життя.
Унікальна книжка «Перший український король» відкриває захопливий і таємничий світ Середньовіччя. Вона стане у нагоді тим, хто хоче дізнатися більше про життя та діяльність короля Данила, навчитися зіставляти різні види історичних джерел і трактування подій.
Книжка «Цікаві факти з історії давніх часів», сторінками якої можна подорожувати не лише у просторі - країнами, містами чи селами, а й часі. Із цією книжкою про давні часи ти відкриєш для себе нову науку, про яку один з мудреців минулого сказав: «Історія – свідок минулого, світло істини, жива пам’ять, учитель життя, вісник старовини».
Огляди та виставки є дієвими формами роботи бібліотеки та популяризації літератури, після проведення яких, інтерес користувачів до книги та читання зростає.