Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

Бібліотека

Стратегія розвитку читання бібліотеки на період до 2032 року

Нові надходження

Географія
Іноземні мови

Основи здоров'я
Математика
Світова література        

Українська мова        
Фізика
Хімія

 

Історія України     
Освіта
Для кураторів

Загадка успіху чи невдачі в тому,
щоб знати, яких пріоритетів дотримуватись,
а які відкинути чи замінити,
коли змінюються часи.
Джаред Даймонд

Однією з найважливіших особливостей нашого часу є перехід України до інформаційного суспільства, що вимагає суттєвих змін в освіті.

Основне завдання сучасної шкільної бібліотеки – постійне вдосконалення традиційних і запровадження нових форм і методів її діяльності, насамперед упровадження сучасних бібліотечних технологій, спрямованих на поліпшення якості обслуговування усіх категорій користувачів.

Бібліотека гімназії №191 складається з: абонемента, читальної зали, інтернет-бібліотеки, сховища художньої літератури, сховища підручників, сховища літератури іноземних мов.

В гімназії створені умови для ефективного функціонування бібліотеки, яка обладнана сучасними технічними засобами.

Працівники бібліотеки мають високий професійний рівень. Завідуюча Козоріз Т.В. – провідний бібліотекар, керівник читальної зали Новицька О.С – провідний бібліотекар, відмінник освіти.

В рамках дослідно-експериментальної роботи за темою «Формування навичок ХХ1 століття як основа самовизначення та самореалізації особистості учня» та з метою активізації навчально-виховного процесу, вивчення передового педагогічного досвіду, впровадження інноваційних технологій для сприяння розвитку та набуття навчальних та інноваційних навичок, а також вміння працювати з інформацією та підвищення рівня медіа грамотності, співробітниками бібліотеки створена Творча група яка працює над науковою проблемою: «Використання інноваційних технологій в роботі бібліотеки - центру інтелектуального та творчого розвитку особистості».

Виходячи з цього, в організацію роботи бібліотеки впроваджені - особистісно-орієнтована технологія, інформаційно-комунікаційна, проектна, інтерактивна, які дозволяють підвищити якість задоволення і комфортність обслуговування користувачів та професіоналізм бібліотекаря.

В систему роботи бібліотеки продовжується впровадження комп’ютерної програма електронного супроводу роботи шкільного бібліотекаря «Sоната». Створююється електронна база.

За допомогою програми, бібліотекар здійснює контроль та облік надходжень, складає електронні каталоги, облік періодичних видань, переглядає, сортує, відбирає, веде пошук та робить підбірки різноманітної інформації за галузями знань, різноманітною тематикою, складає рекомендаційні списки джерел, готує огляди літератури.

Існування офіційної сторінки на сайті Гімназії №191, локальної, комп’ютерної мережі в гімназії та сторінки бібліотеки в соцмережі «Фейсбук» дає можливість вільного доступу, до створених електронних банків творчих доробок, різної інформації учителям, працівникам гімназії, учням, батькам та іншим користувачам.

В бібліотеці гімназії організовуються традиційні книжкові виставки, тематичні полички, огляди літератури, інтерактивні виставки-презентації та презентації однієї книги, створюються друковані публікації та віртуальні доробки (експрес-інформація, бібліографічні покажчики віртуальних джерел, інформаційний калейдоскоп, газета «Інформаційна трибуна», буклети, статті).

Кожного року для наймолодших гімназистів відбувається урочиста посвята в читачі. До свят, знаменних та пам’ятних дат проводяться вікторини, години спілкування, творчі заходи. Під час проведення Днів науки в бібліотеці відбуваються  зустрічі з письменниками та діячами культури.

Отже, успішному навчально-виховному процесу та науково-дослідній діяльності гімназії, сприяє оптимально організована робота бібліотеки, яка зосереджена на формуванні та використанні інформаційних ресурсів, удосконаленні обслуговування користувачів різних категорій, запровадженні технологій автоматизованих і бібліотечно-інформаційних процесів, ефективному управлінні інформаційно-бібліотечним обслуговуванням, комплектуванні та організації фондів, бібліографічній та видавничій діяльності, веденні баз даних.

А використання інноваційних технологій, різних форм та методів роботи дає можливість формувати навички ХХ1 століття як основу самовизначення та самореалізації особистості учня.

Новые игры Alawar.