Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

Правила на кожний день

 

2-copy

Що робити, якщо загубився 

Є такі місця, де завжди багато народу, — жвава вулиця, великий магазин, площа під час святкових гулянь, парк відпочинку, гучне метро або вокзал, театр або цирк. Там треба бути дуже обережними і триматися з батьками за руки. Варто зазіватися або відволіктися, людський потік може запросто відірвати тебе від дорослих і, як бурхлива річка, повести за собою.

І ось вже тебе з батьками поділяє багато людей, ви не бачите один одного… Небезпечна ситуація, правда? Так можна і зовсім загубитися!

Якщо це сталося, є кілька простих правил, які допоможуть тобі знайтися як можна швидше.

  • По-перше, обов’язково вивчи свою домашню адресу, телефон, а також номери мобільних телефонів батьків. Все це дуже стане в нагоді у випадку, якщо ніхто з оточуючих не буде знати, хто ти і як повернути тебе твоїм близьким.
  • По-друге, заспокойся і туши, як пожежа, свою паніку. Втратити з уваги батьків — це завжди страшно, але не можна дозволити, щоб страх поглинув тебе цілком. Коли ми боїмося, то перестаємо ясно мислити, і ось тоді-то і здійснюємо різні дурниці.

Отже, тобі потрібно завмерти, перетворитися на живий пам’ятник, видихнути свій страх і подумати про те, що твої батьки уже тебе шукають! Вони ж дорослі! Як тільки тебе не виявилося поруч, вони тут же почали тебе шукати. І ось-ось знайдуть!

Тобі не треба нікуди бігти, не потрібно кидатися переляканим зайчиком. Щоб тебе швидше знайшли, потрібно просто стояти на місці (можна навіть підняти руки вгору) і голосно-голосно кричати:

— Мама, тато, я тут! Мама, тато, я тут! Мама, тато, я тут!

Якщо поруч є високе місце, на яке можна забратися — стілець, лава або щось подібне, — ще краще. Встань на нього, щоб тебе було краще видно й чути.

Коли людина раптом опиняється на безлюдному острові і бачить, що вдалині пливе корабель, що він зазвичай робить? Правильно: стрибає, махає руками і кричить: «Е-ге-гей! Заберіть мене звідси!». І тобі потрібно вчинити так само.

Якщо через кілька хвилин батьки тебе поки не знайшли, не впадай у відчай. Вони все одно без тебе нікуди не підуть. Звертайся до допомоги дорослих

Найпридатніші дорослі — це поліцейський у формі на вулиці, продавець або касир в магазині, співробітник метро, вокзали, театру або цирку. Підійди до неї і скажи, що ви з батьками втратили один одного. Вони обов’язково що-небудь придумають — наприклад, покличуть твоїх батьків голосніше тебе, подзвонять їм по мобільному телефону, що ти скажеш (ось для чого потрібно знати його напам’ять!), чи оголосять про тебе по гучномовному зв’язку.

Якщо ти відстав від батьків в метро

Бувають і такі ситуації, коли в штовханині метро ти не встигаєш вийти з вагона, двері зачиняються, мама виявляється на пероні, а потяг везе тебе з собою. Тоді від страху навіть дихати важко.

Заздалегідь домовся з батьками, що ти просто вийдеш з вагона на наступній станції і будеш їх там чекати. Тоді вони зайдуть в наступний поїзд і вже через кілька хвилин знайдуть тебе і зможуть міцно-міцно обійняти. Якщо ти не встигаєш увійти у вагон, а батьків відвозить поїзд, батьки повернуться за тобою самі.

Як вибратися з натовпу

На деякі заходи багато людей збираються разом — концерт послухати, футбольний матч або авіашоу подивитися. Ще велике скупчення народу буває на мітингах, ходах, фестивалях. З одного боку, коли кругом люди, — це добре, якщо щось трапиться, хто-небудь відгукнеться і допоможе. З іншого боку, настрій натовпу не завжди буває спокійним і мирним. Люди, що зібралися разом, можуть бути засмучені, порушені або перелякані. І тоді серед них починається паніка. Натовп стає величезним диким буйволом, який мчить, не розбираючи дороги, і може навіть затоптати.

Як вести себе в натовпі?

  • Якщо ти опиняєшся посеред великої кількості людей, ніколи не йди проти руху — тільки разом з потоком. Інакше натовп знесе тебе, як сильна течія річки.
  • Тебе штовхнули? Це ненароком! Не намагайся відповісти!
  • Не піднімай впала річ, навіть якщо вона дуже дорога. Твоє здоров’я дорожче!
  • Обхопи себе за плечі, вистав лікті перед собою — так ти захистиш себе від здавлювання. Виявитися затиснутим в натовпі — дуже небезпечно!
  • Твоя найголовніша задача — не впасти! Якщо ти все-таки падаєш, постарайся швидко встати — уприся однією ногою в землю й різко разогнись або ухватись за одяг оточуючих і що є сили карабкайся вгору. Якщо встати не вдається — згорнися клубком і захистити голову руками, прикриваючи потилицю.
  • Голосно клич батьків («Мама, тато, я тут!»), а якщо вони далеко, попроси йде поруч дорослого захистити тебе.
  • Якщо ти бачиш вільний від натовпу простір — провулок на вулиці, закуток в магазині, — тут же пірнай туди і продовжуй кликати батьків.

Пам’ятай, що вони тебе шукають і дуже скоро знайдуть!

З тобою заговорив незнайомець

Коли відбувається те, з чим ти не можеш справитися поодинці, треба кликати на допомогу дорослих. Більшість людей — добрі і чуйні.

Однак на світі також живуть і по-справжньому безжальні люди. Їх небагато, але вони зустрічаються. Ці люди здатні заподіяти шкоду, зробити іншим боляче і навіть позбавити життя. Вони можуть виглядати цілком звичайно, привітно, по-доброму, а насправді бути дуже хитрими.

Ось що вони можуть говорити ні про що не підозрюють дітям:

«Підемо, я покажу тобі кумедних цуценят»

«Пригостити тебе морозивом?»

«Допоможеш донести важку сумку, ти ж добрий і сильний хлопчик»

«Я вибираю подарунок для дочки, допоможеш мені?»

«Як проїхати на таку-то вулицю? Я тут вже годину кручуся. Покажеш — дам тобі 100 гривень»

Запам’ятай: нормальній дорослій людині від незнайомої дитини нічого не потрібно. До дитині не будуть звертатися, щось просити, пропонувати.

Нормальний дорослий, якщо йому щось треба, завжди буде мати справу з таким же дорослим. А на дитину зверне увагу тільки тоді, коли побачить, що той потрапив у біду, загубився або плаче.

Запам’ятай важливі правила:

1.Ніколи і ні за яких обставин приймай від незнайомих людей ласощі чи подарунки і тим більше нікуди з ними не ходи, що б вони тобі не говорили.

2.Не підходь до чужих машин! На будь-які прохання і пропозиції незнайомців допомогти їм, сісти в машину, щось подивитися, поласувати, показати дорогу, піти в гості, кіно або кафе потрібно відповідати тверде, однозначне немає.

Говорити «ні» дорослим — це нормально! Ти можеш також нічого не відповідати, а просто мовчки піти чи втекти. Це теж нормально.

Іноді злочинці, відводячи дітей, вдають, що вони їх батьки («Хутко йди додому, я сказав!»), загрожують («Якщо будеш кричати — вб’ю!»), заподіюють біль (наприклад, стискують плече), чому діти так лякаються, що перестають чинити опір. У таких випадках, як би не було страшно, треба набрати в рот побільше повітря і голосно кілька разів крикнути:

— Я не знаю цієї людини!

— Я не хочу з ним нікуди йти! Допоможіть!

Якщо ти бачиш, що незнайомець кудись веде твого друга, тут же клич на допомогу!

Правила спілкування в Інтернеті

Якщо ти граєш в мережеві ігри і активно спілкуєшся в інтернеті, також пам’ятай про правила безпеки!

Твої віртуальні знайомі можуть виявитися не такими нешкідливими, якими здаються. Адже невідомо, що у них в голові і чого вони насправді хочуть.

Нікому з мережевих знайомих не можна давати свою домашню адресу, телефон, не можна розповідати особисту інформацію — чим займаєшся після школи, де працюють батьки, є вони вдома чи ні.

І ніколи не зустрічайся з віртуальними френдами, не попередивши близьких дорослих! Твої батьки завжди повинні знати, де ти і з ким

Новые игры Alawar.